6 մայիսի 2012 - 09:24 AMT
Ընտրությունների մեկնարկից մի քանի րոպե անց մասնակիցներն ու դիտորդները սկսեցին ահազանգել, թե 17 րոպե անց անձնագրերում դրվող կնիքն անհետանում է, և մի բարակ գիծ է մնում, մինչդեռ թանաքը պետք է օքսիդանար 12 ժամ անց: PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցն այցելել է 4/07 ընտրատեղամաս և տեղում պարզել լուրերի իսկությունը:
Ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Վալերի Կոսյանը պատմել է, որ իրենք էլ են նման ահազանգ ստացել և փորձարկում են կատարում. արդեն մեկ ժամ է անձնագիր են կնքել ու սպասում են, սակայն կնիքը չի անհետանում: PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցն անձամբ համոզվել է, որ կնիքներն առնվազն մեկ ժամ չեն անհետանում: