Հայաստանում փակվել են ընտրատեղամասերը
PanARMENIAN.Net - Հայաստանում 20:00-ին փակվել են ընտրատեղամասերը: Ժամը 17:00-ի դրությամբ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցել է ընտրողների 51.53 տոկոսը կամ 1 330 117 քաղաքացի, որոնք ընտրել են Ազգային ժողովի 131 պատգամավորների, որոնցից 90-ը` համամասնական, 41-ը` մեծամասնական համակարգերով:
Հայաստանում ընտրություններին հետևելու են 647 միջազգային և 31 հազար տեղական դիտորդներ, ինչը հայկական ընտրությունների համար աննախադեպ թիվ է: Ինչ վերաբերում է միջազգային դիտորդներին, ապա Հայաստանում խորհրդարանական ընտրություններին հետևելու համար իրենց առաքելություններն են ուղարկել ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ը (258 դիտորդ),ԵԱՀԿ Խորհրդարանական Վեհաժողովը(69), ԵԽԽՎ (37), ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովը (22), ԱՊՀ Դիտորդական առաքելությունը (151), ինչպես նաև Ընտրական համակարգերի միջազգային հիմնադրամը (IFES) և SILBA միջազգային կազմակերպությունը: