10 մայիսի 2012 - 18:38 AMT
Մայիսի 10-ին լեհական Կատովիցե քաղաքում հարյուրավոր մարդիկ եկել էին տեսնելու Անրի Դելոնե գավաթը՝ EURO-2012-ի գլխավոր մրցանակը: Կատովիցեն դարձել է տրոֆի-շրջագայության լեհական մասի վերջին կանգառը, որը գովազդում է Եվրոպայի առաջնությունն ընդունող երկրների 14 քաղաքներում:
Կատովիցեում 8կգ-անոց արծաթե գավաթը տեղադրել են հատուկ բեմի վրա, Լեհաստանում շրջագայությունն ուղեկցել է EURO-2012-ի դեսպան Անջեյ Շարմախը:
Մայիսի 11-ին գավաթը կսկսի իր երթն ուկրաինական քաղաքներով: Շրջագայությունը կսկսվի Կիևում, կավարտվի Օդեսայում մայիսի 26-ին, հաղորդում է «Ուկրաինա» տեղեկատվական կենտրոնը: