11  04.06.12 - ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հանդիպումը ԱՄՆ պետ.քարտուղար Հիլարի Քլինթոնի հետ
PanARMENIAN.Net - «Մենք խիստ քննադատում ենք սադրանքները ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում»,- հայտնել է Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը` մեկնաբանելով ադրբեջանական ուժերի այսօրվա դիվերսիան Հայաստանի Տավուշի մարզում:
Նրա խոսքով` Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի ռեժիմի ամենօրյա խախտումներին զուգընթաց Ադրբեջանը փորձում է սրել իրադրությունը Հայաստանի հետ սահմանին:
«Դա վտանգի տակ է դնում բանակցային գործընթացն ու կայունությունը տարածաշրջանում: Հետևանքների համար համապատասխանատվությունն ամբողջովին Ադրբեջանի վրա է»,- ընդգծել է Նալբանդյանը: