Իտալիայի սենատը հավանություն է տվել Սիրիա ՄԱԿ-ի առաքելության դիտորդների խումբ ուղարկելու մասին դեկրետին
PanARMENIAN.Net - Իտալիայի ազգային խորհրդարանի սենատը հավանություն է տվել Սիրիա ՄԱԿ-ի առաքելության դիտորդների խումբ ուղարկելու մասին դեկրետին:
Ի օժանդակություն փաստաթղթի, որը նախատեսում է այդ նպատակով մոտ 800 հազար եվրոյի հատկացում, քվեարկել են 315 սենատորներից 260-ը, դեմ արտահայտվող չի եղել, մեկը ձեռնպահ է մնացել:
Այժմ այդ հարցի վերաբերյալ իր կարծիքը պետք է հայտնի Իտալիայի խորհրդարանի Պատգամավորների պալատը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին: