Հայաստանի նախկին կառավարության կազմը կհամալրեն Գագիկ Բեգլարյանը, Դերենիկ Դումանյանը և Արտեմ Սարգսյանը
PanARMENIAN.Net - Ուրբաթ օրը տեղի ունեցավ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) Խորհրդի և Գործադիր մարմնի նիստը` ՀՀ նախագահ և կուսակցության ղեկավար Սերժ Սարգսյանի նախագահությամբ:
Ինչպես լրագրողներին է հաղորդել Հայաստանի Ազգային ժողովի փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, նիստում քննարկվել է նոր կառավարության կազմում ՀՀԿ-ից նախարարների նշանակման հարցը:
Շարմազանովի խոսքով` ընդունվել է որոշում այն մասին, որ իշխող կուսակցությունից բոլոր նախկին նախարարները կշարունակեն կատարել իրենց պարտականությունները:
Նոր կառավարության մեջ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության չմտնելուց հետո ազատված նախարարական պաշտոններին նշանակվել են Գագիկ Բեգլարյանը` ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարի պաշտոնին, Դերենիկ Դումանյանը` ՀՀ առողջապահության նախարարի պաշտոնին, Արտյոմ Ասատրյանը` ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարի պաշտոնին:
Ինչ վերաբերում է ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնին, Շարմազանովը չի նշել նրա անունը` հաղորդելով միայն, որ նա լինելու է անկուսակցական, և նրա անունը կհրապարակվի կառավարության նիստում:
Ընդ որում լրագրողների հարցին այն մասին, թե որքանով է հավաստի այն տեղեկատվությունը, որ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար կլինի Հրաչյա Ռոստոմյանը (ներկայիս Հայաստանի Ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար), Շարմազանովը նշել է, որ չի բացառում նման հնարավորությունը:
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակը հաղորդել է նաև, որ, հավանաբար, հունիսի 20-ից 22-ն ընկած ժամանակահատվածում կառավարությունը խորհրդարանին կներկայացնի իր նոր ծրագիրը:
Ինչ վերաբերում է Սամվել Նիկոյանին, որի մասին ՀՀԿ-ում խոսվում էր, թե նա կզբաղեցնի նախարարական պորտֆելներից մեկը, ապա, Շարմազանովի խոսքով, նա կշարունակի իր աշխատանքը օրենսդիր իշխանությունում: