11 հուլիսի 2012 - 16:52 AMT
Այսօր` հուլիսի 11-ին Երևանի Սուրբ Զորավոր եկեղեցում տեղի ունեցավ հայտնի հույն ռեժիսոր Թեոդորոս Անգելոպուլոսի, հայտնի սցենարիստ Տոնինո Գուերայի հիշատակին նվիրված հոգեհանգստի կարգ:
Այս կապակցությամբ Երևան են ժամանել նրանց այրիները, Անգելոպուլոսի օպերատորը և Գուերայի հիմնադրամի նախագահը: Արարողությունից հետո նրանք դուրս եկան եկեղեցու բակ, մարդկանց ծիրան բաժանվեց և մեկ գավաթ գինի:
Հոգեհանգստի կարգը կազմակերպել էր «Ոսկե ծիրան» միջազգային փառատոնը, քանի որ երեք հանգուցյալներն էլ այս կամ այն կերպ առնչվել էին փառատոնին:
Փառատոնի հիմնադիր Հարություն Խաչատրյանն այս քայլն անվանեց տխուր, բայց լուսավոր կարգ, որն անհրաժեշտ էր կատարել: