7 օգոստոսի 2012 - 13:36 AMT
Ճապոնիան, Հարավային Կորեան և ԱՄՆ-ն օգոստոսի 7-8-ը Հավայան կղզիներում կանցկացնեն համատեղ զորավարժություններ
Ճապոնիան, Հարավային Կորեան և ԱՄՆ-ը 2012-ի օգոստոսի 7-8-ը Հավայան կղզիներում կանցկացնեն համատեղ զորավարժություններ: Ինչպես հաղորդում է Associated-ը, զինավարժությունների ծրագրում կընդգրկվեն հակածովահենային զորախաղեր, կորած նավերի որոնման մշակում, սպայական կազմի փորձի փոխանակում: ԱՄՆ կողմից զորավարժություններին կմասնակցեն 3 նավեր:
Ճապոնիան և Հարավային Կորեան համարվում են ԱՄՆ դաշնակիցները Ասիական-խաղաղօվկիանոսյան տարածաշրջանում, իսկ Չինաստանը համարվում է նրանց հակառակորդը: