7 սեպտեմբերի 2012 - 12:46 AMT
Հունգարիայի կառավարությունը, երևի գիտեր, որ Գուրգեն Մարգարյանին կացնահարած Ռամիլ Սաֆարովին ներում են շնորհելու Ադրբեջանում, կարծում է «Ժառանգություն» կուսակցության փոխնախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը:
Մամլո ասուլիսի ժամանակ Մարտիրոսյանը նշեց, որ Հունգարիան հասկանում էր, որ եթե իր երկրի բանտում պատիժը կրող հանցագործին Ադրբեջանը հերոսացնում է, հետևաբար և ազատ կարձակի Սաֆարովին:
Նա նաև գտնում է, որ Հունգարիան զգում է իր մեղավորությունը, և Հայաստանի կողմից դիվանագիտական հարաբերությունները կասեցնելու փաստից հետո միջնորդներ է փնտրում, վերականգնելու համար: