18 սեպտեմբերի 2012 - 11:34 AMT
Իրանի, Թուրքիայի ու Եգիպտոսի ԱԳ նախարարները Կահիրեում եռակողմ բանակցություններ են վարել Սիրիայի ճգնաժամի վերաբերյալ: Այդ մասին հայտնել է Իրանի ԱԳ նախարար Ալի Աքբար Սալեհին: Ըստ նրա, բանակցությունների ժամանակ որոշվել է, որ դրանք շարունակական կլինեն, հայտնում է IRNA գործակալությունը:
«Բանակցությունները կշարունակվեն սեպտեմբերի 25-26 Նյու Յորքում ՄԱԿ ԳՎ նիստերի կուլուարներում: Սիրիայի վերաբերյալ որոշումները պահանջում են համբերություն ու կշռադատված մոտեցում: Իրանը բազմիցս է բարձրաձայնել իր դիրքորոշումը, համաձայն որի կարգավորման ժամանակ պետք է հաշվի առնել Սիրիայի ժողովրդի օրինական պահանջները»,-ասել է Սալեհին: