28 սեպտեմբերի 2012 - 13:28 AMT
Արդեն հայտնի է, 2014 թվականին Սոչիում կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի ծրագրի օպերատորն է Գերմանիայի «Eventim» գործակալությունը: Այդ կազմակերպությունը պարտավոր է խաղերի տոմսերը տարածել - վաճառել ամբողջ աշխարհում: Ինչ վերաբերում է արժեքին, ապա այն հայտնի կդառնա նոր տարվա սկզբներին, քանի որ վաճառքը կսկսվի փետրվարից, հաղորդում է armnoc.am-ը:
2010 թվականի խաղերի տոմսերի արժեքը սկսվում էր 25 դոլարից ու հասնում մինչև 1100 դոլարի: Իսկ լոնդոնյան խաղերի տոմսերի արժեքը կազմել է 20 - 2012 ֆունտ սթեռլինգ: