13 հոկտեմբերի 2012 - 13:29 AMT
Օդեսայի ռազմածովային դպրոցում միջադեպ է տեղի ունեցել հայի ու ադրբեջանցու միջև՝ ադրբեջանցուն դատ է սպասում
Օդեսայի ռազմածովային դպրոցում միջադեպ է տեղի ունեցել հայի ու ադրբեջանցու միջև: Ինչպես հայտնում է SalamNews-ը, բախման պատճառ են դարձել 35-ամյա ՀՀ քաղաքացի Կադեչյանի «անվայել արտահայտությունները» ադրբեջանցի մարդասպան Սաֆարովի հասցեին: Արդյունքում Կադեչյանի և 23-ամյա ադրբեջանցի Ռաշիդ Միրզաևի միջև ծեծկռտուք է տեղի ունեցել: Հիվանդանոց տեղափոխված Կադեչյանը դիմել է ոստիկանություն, Միրզաևը ձերբակալվել է: