Զորակոչային տարիքի սիրիահայերի համար, որոնք ՀՀ քաղաքացիություն են ստացել, շուտով առանձին որոշում կլինի: Այս մասին ասել է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանկ: ՊՆ-ում այսօր ամփոփվել են անցած երկու ` ՀԱՊԿ և հրամանատարաշտաբային զորավարժությունները:
Պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին, ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ զորավարժությունների ընթացքում թերացումներ եղել են, օրինակ, կատարման ժամկետների հետ կապված, բայց քայլեր են ձեռնարկվում դրանք շտկելու ուղղությամբ:
Նշվեց, որ հրամանատարաշտաբային զորավարժությանը ներկայացել են ծանուցում ստացած պահեստազորայինների 99.2 տոկոսը, իսկ չներկայացողները պատասխանատվություն կկրեն օրենքով սահմանված կարգով: