Հոկտեմբերին Իրանում կանցկացվեն առաջին ազգային կիբերվարժանքները
PanARMENIAN.Net - Իրանում առաջին անգամ կանցկացվեն ազգային կիբերվարժանքներ: Այս մասին հաղորդել է Իրանի պասիվ պաշտպանության կազմակերպության ղեկավար, գեներալ Հոլամ Ռեզա Ջալալին` Պասիվ պաշտպանության շաբաթվան նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ: Պասիվ պաշտպանության շաբաթը կմեկնարկի հոկտեմբերի 27-ին:
Ըստ նրա, վարժանքները կանցկացվեն երկրի 5-6 հիմնական շրջաններում, որոնց նպատակը կլինի հնարավոր կիբերհանցագործությունների կանխարգելումը, հաղորդում է PressTV-ն:
Ավելի վաղ Ջալալին հայտարարել էր Իրանորւմ կիբերհարձակումներից պաշտպանվելու անհրաժեշտ ենթակառուցվածքի ստեղծման մասին: