14 նոյեմբերի 2012 - 14:03 AMT
Հաջորդ տարի տեղի կունենա արևի երկու խավարում: Այդ մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Հայկական աստղագիտական ընկերության համանախագահ Արեգ Միքայելյանը: «Խավարումները տեղի կունենան 2013թ. մայիսի 10-ին և նոյեմբերի 3-ին, ընդ որում` նոյեմբերի 3-ի խավարումը հիբրիդ է լինելու. որոշ երկրներում այն լրիվ կլինի, որոշներում` մասնակի»,- նշեց նա` հավելելով, որ Հայաստանում այդ խավարումները չեն դիտվի:
«Հայաստանում վերջին անգամ արևի ոչ լրիվ խավարում է դիտվել 2006թ. մարտի 29-ին: Իսկ հաջորդ անգամ հայաստանցիներն այդ երևույթը դիտելու հնարավորություն կունենան 2020թ. հունիսի 21-ին, ճիշտ է՝ դարձյալ մասնակի»»,- ասաց աստղագետը: