22 նոյեմբերի 2012 - 20:10 AMT
Սիրիական կառավարական օդուժի կողմից Հալեպի հիվանդանոցի ռմբակոծության արդյունքում զոհվել է մոտ 50 մարդ, հաղորդում է Սիրիայում մարդու իրավունքների դիտորդական խորհուրդը:
Ինչպես հաղորդագրությունում է ասվում, գրոհի է ենթարկվել Դար աշ-Շիֆա հիվանդանոցը, որը Հալեպում բուժօգնության հիմնական աղբյուրն է: Զոհերի թվում երկու երեխաներ են:
Հինգշաբթի օրը Սիրիայի իշխանությունները ՄԱԿ-ի ԱԽ-ին են ներկայացրել 143 արտասահմանցի քաղաքացիների անուններից բաղկացած ցուցակ, ովքեր սպանվել են երկրի տարածքում «ահաբեկչական գործունեության ժամանակ», հաղորդում է ՎԶԳԼՅԱԴ-ը: