HRW-ն մեղադրել է սիրիացի ապստամբներին` ռազմական գործողություններում անչափահասներին ներգրավելու մեջ
PanARMENIAN.Net - Միջազգային Human Rights Watch իրավապաշտպան կազմակերպությունը մեղադրել է սիրիացի ապստամբներին` ռազմական գործողություններում անչափահասներին ներգրավելու մեջ: 14-ամյա դեռահասներ են նկատվել 3 բրիգադներում:
Նրանք օգտագործվում են զենք հասցնելու, հետախուզական տվյալներ հավաքելու համար: 16-ամյա դեռահասները մեծահասակ գրոհայինների կողքին շ պայքարում են կառավարական բանակի դեմ, ասվում է կազմակերպության հայտարարությունում:
Իրավապաշտպանները կոչ են արել ընդդիմադիրներին անմիջապես դադարեցնել երեխաներին ռազմական գործողություններում օգտագործելու պրակտիկան, հաղորդում է Ռոսբալթը:
16-ամյա դեռահասները մեծահասակ գրոհայինների կողքին շ պայքարում են կառավարական բանակի դեմ
Միջազգային Human Rights Watchիրավապաշտպան կազմակերպությունը մեղադրել է սիրիացի ապստամբներին` ռազմական գործողություններում անչափահասներին ներգրավելու մեջ: 14-ամյա դեռահասներ են նկատվել 3 բրիգադներում: