21 դեկտեմբերի 2012 - 12:43 AMT
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի որոշմամբ Վոլոդյա Գասպարյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետության կա¬ռավարությանն առընթեր պետական գույքի կառավարման վարչության պետի տեղակալ։
Վոլոդյա Գասպարյանը ծնվել է 1983թ.-ի դեկտեմբերի 23-ին, Շիրակի մարզի Սառնաղբյուր գյուղում: Ավարտել է է Խաչատուր Աբովյանի անվան հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի պատմության և աշխարհագրության ֆակուլտետի պատմության և իրավագիտության բաժինը: Կրթության և կիրառական մանկավարժության ամբիոնի դասախոս է, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու: 2012 թ.-ից աշխատում է ՀՀ վարչապետին առընթեր ազգային երիտասարդական քաղաքականության խորհդում: Վոլոդյա Գասպարյանը Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության և ՀՀԿ խորհրդի անդամ է: