30 հունվարի 2013 - 10:45 AMT
Parque Roca-ում Արգենտինայի թենիսի հավաքականը շարունակում է մարզվել` նախապատրաստվելով Գերմանիայի հավաքականի հետ Դևիսի գավաթի առաջին փուլին:
Դավիթ Նալբանդյանն Օրասիո Զեբալլոսի հետ պատրաստվում է զուգախաղի: Զեբալլոսն ընդգծել է, որ իրեն վստահ է զգում Նալբանդյանի հետ խաղալիս:
«Դևիսի գավաթում արդեն խաղացել եմ Դավիթի հետ: Այն ժամանակ դա իմ դեբյուտային ելույթն էր այս մրցաշարում:
Դա իմ լավագույն խաղերից էր: Պետք է ցույց տամ այն ամենն, ինչի պատրաստ եմ: Դավթի մոտիվացիան և փորձը կարող են մեզ ուժեղ թիմ դարձել»,-ասել է թենիսիստը:
Նա հուսով է, որ Գերմանիայի հետ խաղում կկարողանան հաղթել, քանի որ թիմը հաղթանակի մեծ կամք ունի:
Զեբալլոսը կարծում է, որ Նալբանդյանն արգենտինացի լավագույն թենիսիստներից է, ով հանդես է եկել Դևիսի գավաթում. «Ես նրանից խաղաղություն, հանգստություն եմ զգում և գիտելիքներ եմ ստանում»: