18 փետրվարի 2013 - 15:22 AMT
ՀՀ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հրապարակել է փետրվարի 18-ի ժամը 14.00-ի դրությամբ քվերակությանը մասնակցած ընտրողների տվյալները:
ԿԸՀ անդամ Սիլվա Մարկոսյանի հաղորդմամբ, տվյալները հետևյալն են. Երևան՝ 246 հազար 352 ընտրող, կամ 29,87 %, Արագածոտնի մարզ՝ 41 հազար 351 ընտրող, կամ 36,18 %, Արարատի մարզ՝ 82 հազար 101 ընտրող, կամ 38,53 %, Արամավիրի մարզ՝ 64 հազար 976 ընտրող, կամ 28,93%, Գեղարքունիքի մարզ՝ 71 հազար 330 ընտրող, կամ 38,25 %, Լոռու մարզ՝ 86433 ընտրող, կամ 36,34 %, Կոտայքի մարզ՝ 69 հազար 806 ընտրող, կամ 30,02%, Շիրակի մարզ՝ 71 հազար 540 ընտրող, կամ 31,20 %, Սյունիքի մարզ՝ 44 հազար 800 ընտրող, կամ 40,09 %, Վայոց ձորի մարզ՝ 15930 ընտրող 33,72 %, Տավուշի մարզ՝ 42 հազար 883 ընտրող, կամ 39,53%:
Այսպիսով, ժամը 14.00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցել է 836710 ընտրող, որը կազմում է ընտրողների 33,09%: