Նյու Յորքում ընթացող ՄԱԿ Գլխավոր վեհաժողովի 68-րդ նստաշրջանում ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության գծով գերագույն հանձնակատար Քեթրին Էշթոնը հինգշաբթի օրը ոչ պաշտոնական հանդիպում կունենա Արևելյան գործընկերության երկրների ԱԳ նախարարների հետ: Այդ մասին հայտնել է Վրաստանի ԱԳ փոխնախարար Դավիթ Ջալագանիան, հայտնում է «Թրենդը»:
Ըստ նրա, հանդիպմանը կքննարկվեն հարաբերությունները Եվրամիության հետ և ապագայի հեռանկարները: «Հատկապես, Վիլնյուսում կայանալիք գագաթաժողովի համատեքստում»,-ասել է փոխնախարարը:
Ակնկալվում էր, որ Արևելյան գործընկերության երկրների վիլնյուսյան գագաթաժողովում Հայաստանի հետ կնախաստորագրվի ԵՄ Ասոցացման մասին համաձայնագիրը և «Խորը ու համապարփակ ազատ գոտու մասին պայմանագիրը: