ԵՏՄ-ում մոտ 1,2 մլն գործազուրկ կա. ՀՀ-ում նրանց թիվը 1 տարում աճել է 14%-ով
PanARMENIAN.Net - Բնակչության զբաղվածության ծառայություններում հաշվառված գործազուրկների քանակը ԵՏՄ երկրներում 2015-ի օգոստոսի տվյալներով կազմել է 1 196,5 հազար մարդ, կամ տնտեսապես ակտիվ բնակչության 1,3%-ը, հայտնում է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունը:
2014-ի օգոստոսի համեմատ Հայաստանում գրանցված գործազուրկների քանակն ավելացել է 14,2%-ով, Բելառուսում` 2,1 անգամ, Ղազախստանում` 5,5%-ով, ՌԴ-ում` 13,5%-ով, Ղրղզստանում նվազել է 2,8%-ով:
2015-ի հունիսի տվյալներով գործազուրկների քանակը ԵՏՄ-ում կազմում էր 1 212,1 հազար մարդ, կամ տնտեսապես ակտիվ բնակչության 1,3%-ը:
2014-ի հունիսի համեմատ ՀՀ-ում գրանցված գորíազուրկների քանակն աճել է 19,6%, Բելառուսում` 2,2 անգամ, Ղազախստանում` 7,8%-ով, ՌԴ-ում` 10,9%-ով, Ղրղզստանում նվազել է 2,5%-ով:
2015-ի հունիսին նախորդ ամսվա համեմատ գրանցված գործազուրկների քանակը ԵՏՄ-ում նվազել էր 32,3 հազարով կամ 2,6%-ով: