Գերմանիայում տվյալներ են հրապարակել Ամանորի գիշերը կանանց վրա փախստականների հարձակումների վերաբերյալ: Ըստ Հյուսիսային Հռենոս-Վեսթֆալիա դաշնային շրջանի ներքին գործերի նախարար Ռալֆ Եգերի, ընդհանուր առմամբ տուժել է ավելի քան 1200 մարդ, հայտնում է Lenta.ru-ն Hamburger Abendblatt-ի վրա հղումով:
Միայն Քյոլնում տուժած է համարվում 1049 կին, Դյուսելդորֆում` 113, Դորտմունդում` 28, Բիլեֆելդում` 19: Տուժածները հայտնել են կողոպուտի և սեռական ոտնձգությունների մասին:
Ըստ Եգերի տվյալների, ոստիկանությունը ստացել է միայն 821 դիմում, քանի որ զոհերից ոմանք կոլեկտիվ դիմում են ներկայացրել: 30 կասկածյալի թվում են Մարոկկոյից, Ալժիրից, Բանգլադեշից, Իրաքից և Սիրիայից ներգաղթած փախստականներ և այդ կարգավիճակի հավակնորդներ, հայտնում է RP.Online-ը:
«Վկաների ցուցմունքները, տեղի իրավապահների զեկույցները և դաշնային ոստիկանության հետաքննության տվյալները վկայում են, որ բոլոր իրավախախտները միգրանտներ են եղել»,-ավելի վաղ ասել էր Եգերը: