ՎՏԲ և ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկերը զրոյացնում են զոհված զինծառայողների վարկային պարտավորությունները
PanARMENIAN.Net - «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն, արտահայտելով իր խորին ցավակցությունը զոհվածների ընտանիքներին և համարելով իր պարտքը աջակցել նրանց, որոշում է ընդունել` չեղյալ հայտարարել ճակատամարտում զոհված և անհետ կորածների վարկային պայմանագրերով նախատեսված պարտավորությունները:
«Մենք սգում ենք զոհվածների ընտանիքների հետ միասին և անում ենք ամեն ինչ որպիսի մեղմացնենք նրանց ֆինանսական բեռը»,-ասվում է բանկի հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է նաև, որ «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը» չէր նախատեսում հրապարակել տվյալ որոշումը, քանի որ թեման շատ ցավոտ է, քանի որ դա ամենաքիչն է, որ բանկը կարող է անել Հայրենիքի պաշտպանների համար, սակայն հաշվի առնելով ԶԼՄ-ների հետաքրքրությունն ու բազմաթիվ հարցումները, հրապարակում է պաշտոնական հաղորդագրություն:
ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ բանկը ևս ամբողջությամբ զիջում է զոհված հերոսների և նրանց ընտանիքների վարկային պարտավորությունները
Ընթերցեք նաև. Հայբիզնեսբանկը զրոյացնում է զոհված զինծառայողների և նրանց ընտանիքների վարկային պարտավորությունները