ՌԴ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարներ Սերգեյ Լավրովն ու Ժան Մարկ Էյրոն հունիսի 29-ին Փարիզում կքննարկեն ղարաբաղյան կարգավորմանն ուղղված հետագա քայլերը: Այդ մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Լավրովն ու էյրոն Փարիզում կքննարկեն քայլերը, որոնք Ռուսաստանն ու Ֆրանսիան պետք է համաձայնեցնեն որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրներ`հաշվի առնելով պայմանավորվածությունները, որոնք ձեռք են բերվել Վիեննայում մայիսի 16-ին և հունիսի 20-ին ՌԴ, Ադրբեջանի և Հայաստանի նախագահների եռակողմ հանդիպմանը Սանկտ Պետերբուրգում»,-ասել է Զախարովան, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
Բացի այդ ՌԴ և Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարները կքննարկեն իրավիճակն Ուկրաինայում և Սիրիայում, ինչպես նաև ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու վերաբերյալ հանրաքվեի հետևանքները: