3 զինծառայող է զոհվել Թուրքիայում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով: Բանակին պատկանող տրանսպորտային միջոցը պայթել է ճանապարհի եզրին տեղադրված ականից երկրի հարավ-արևելքում` Դիարբեքիրը Մարդինին կապող մայրուղում: Այդ մասին հայտնել է NTV հեռուստաալիքը ռազմական աղբյուրների վրա հղումով:
Եվս մի քանի զինծառայող վիրավորվել է: Պայթյունի կազմակերպման մեջ իշխանությունները կասկածում են Քրդստանի աշխատավորական կուսակցության զինյալներին, հայտնում է Haqqin.az-ը:
Թուրքական բանակի և ՔԱԿ գրոհայինների միջև վերսկսված հակամարտության հետևանքով վերջին տարում Թուրքիայի հարավ-արևելքում հարյուրավոր մարդիկ են զոհվել: Անկարան հրաժարվում է ցանկացած բանակցություններից ՔԱԿ հետ, քանի դեռ զինյալները վայր չեն դրել զենքը: