ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփը կհրաժարվի աշխատավարձից, որը ստանում են այդ երկրի նախագահները: Այդ մասին հանրապետականը հայտարարել է СBS հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ես երբեք մեկնաբանություններ չեմ տվել այդ հարցի վերաբերյալ, սակայան պատասխանը ոչն է: Կարծում եմ, ըստ օրենքի, ես պետք է ընդունեմ $1-ը, նշանակում է տարեկան $1 կստանամ»,-ասել է նա:
Նա խոստովանել է, որ չգիտի, թե որքան է ստանում ԱՄՆ նախագահը: Հեռուստաընկերության լրագրողը հայտնել է, որ նախագահի աշխատավարձը տարեկան $400 հազար է կազմում: «Ես չեմ ընդունի աշխատավարձը, ես այն չեմ ընդունի»,-ասել է Թրամփը:
Ըստ Forbes-ի 2016-ի սեպտեմբերի տվյալների Թրամփի կարողությունը $3,7 մլրդ է: Նախորդ տարվա համեմատ այն նվազել է $800 դոլարով: Թրամփն ԱՄՆ առաջին նախագահը չէ, որը հրաժարվում է աշխատավարձից: Նախկինում այդպես են վարվել նաև Ջոն Քենեդին և Հերբերտ Գուվերը: