Մոուրինյոն` «Լեսթեր Սիթիի» հետ խաղի մասին. Առաջին հերթին աչքի ընկավ Մխիթարյանը
PanARMENIAN.Net - «Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն մեկնաբանել է Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի խաղն անգլիական Պրեմիեր լիգայի 24-րդ տուրում «Լեսթեր Սիթիի» (3:0) հետ հանդիպմանը:
«Ընդհանուր առմամբ մենք լավ թիմային ֆուտբոլ ցուցադրեցինք, և անհատապես տղաներից շատերը լավ խաղացին: Անշուշտ, առաջին հերթին աչքի էր ընկնում Մխիթարյանի խաղը, նրա գոլն ու գոլային փոխանցումը, սակայն, կարող եմ նաև այլ խաղացողների նշել, որոնք գերազանց խաղ են անցկացրել»,-ասել է մարզիչը:
«Լեսթերի» հետ հանդիպմանը Մխիթարյանը գոլի հեղինակ դարձավ` բացելով հաշիվը 42-րդ րոպեին: Այնուհետև, գոլ խփեց Զլատան Իբրահիմովիչը, իսկ 49-րդ րոպեին Մխիթարյանի փոխանցմամբ 3-րդ գոլը խփեց Խուան Մատան:
Մխիթարյանը ևս մեկնաբանել է խաղը` նշելով, որ Մոուրինյոն առաջին խաղակեսում նրան տեղափոխեց 4-2-3-1 դիրիքի վրա, թեև խաղի մեկնարկին կիրառվում էր 4-4-2 սխեման:
«Մենք պատրաստել էինք այդ քայլը խաղից առաջ: Մոուրինյոն ասել էր, որ մեր սխեման 2 հարձակվողով չի աշխատի, հարկ կլինի այն փոխել: Դա էլ արվեց հանդիպման ժամանակ: Չի կարելի ասել, թե դա ինչ-որ նոր բան է մեզ համար: Մենք բավականին հեշտ ենք փոխել սխեման նաև նախկինում: Կարևոր չէ, թե ինչ դիրքում ես գործում: Խաղի սկզբին մարզիչը որոշեց, որ ես խաղալու եմ հարձակվողի դիրքից, ես ուղղակի աշխատել եմ անել ինչ կարող եմ»,-ասել է Մխիթարյանը, գրում է «ՄՅՈւ» պաշտոնական կայքը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» 6-րդ հորիզոնականում է 45 միավորով, մեկ 1-ով զիջելով «Լիվերպուլին»: «Լեսթերը» 21 միավորով 17-րդ տեղում է: