5 ապրիլի 2017 - 09:30 AMT
Ապրիլի 5-ին՝ ժամը 03:30-ին տեղեկատվություն է ստացվել, որ ժամը 03:16-ին ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 39.0710 և արևելյան երկայնության 48.480 աշխարհագրական կոորդինատներով (Ադրբեջան, Մասալը քաղաքից 15 կմ դեպի հյուսիս-արևմուտք), օջախի 20 կմ խորությամբ, 4.3 մագնիտուդով երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը էպիկենտրոնում կազմել է 5-6 բալ:
ՀՀ ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ երկրաշարժը զգացվել է ԱՀ Ստեփանակերտ և Հադրութ քաղաքներում 3 բալ ուժգնությամբ: