13 նոյեմբերի 2017 - 13:26 AMT
«Թղթե տնակ» սերիալի սցենարիստները փորձում են 6-րդ սեզոնի հայեցակարգն այնպես վերամշակել, որ ազատվեն գլխավոր հերոս Ֆրենկ Անդերվուդից, որի դերը կատարում էր Քևին Սփեյսին:
Ինչպես հայտնում է CNN-ը նախագծին մոտ աղբյուրի վրա հղումով, Netflix ընկերությունը մտադիր չէ փակել հաջողված սերիալը: Սցենարիստները մտադիր են շարունակել այն առանց Սփեյսիի հերոսի և մտածում են, թե ինչպես դա կարելի է անել:
Նշվում է, որ սերիալի համանուն բրիտանական վարկածում, որը թողարկվել է 1990-ականներին, Անդերվուդի նախատիպ Ֆրենսիս Ուրքհարդը սպանվեց վերջին էպիզոդում, գրում է Lenta.ru-ն:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ռեժիսոր Ռիդլի Սքոթը, խորհրդակցելով Sony Pictures կինոընկերության հետ, որոշել է հանել «Աշխարհի բոլոր փողերը» ֆիլմից Քևին Սփեյսիի դերակատարմամբ բոլոր դրվագները: Հեղինակազրկված դերասանին կփոխարինի Քրիսթոֆեր Փլամերը: