Ընդդիմությունը տեղեկություն է ստացել, որ Սերժ Սարգսյանի գլխավորությամբ անցկացված գիշերային ժողովում իշխող Հանրապետական կուսակցությունը որոշել է տապալել վարչապետի ընտրությունը մայիսի 1-ին։
Այս մասին է հայտարարել վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը մայիսի լույս 1-ի գիրեշը ֆեյսբուքյան իր էջում հեռարձակած հայտարարությունում։
«Ուզում էի կոչ անել հարյուր հազարներով գալ և հավաքվել Հանրապետության Հրապարակում, որպեսզի ի ցույց դնեք ձեր կամքը, ձեր աջակցությունը, որպեսզի կարողանանք ձախողել Սերժ Սարգսյանի նոր պլանը, որն իստ էության վարչապետի ընտրությունը ձախողելն ու հաջորդ փուլում հանրապետականի իշխանությունը վերականգնելն է»,- ասել է նա։
Մայիսի 1-ին ԱԺ-ում տեղի են ունենալու վարչապետի ընտրությունները, Փաշինյանը միակ թեկնածուն է։ ՀՀԿ-ն հայտարարել է, որ դիրքորոշումը կհայտնի քվեարկությունից առաջ։