Հուլիսի 26-ին ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում նշանակված է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցաքննությունը Մարտի 1-ի գործով: Նա ներգրավված է որպես վկա:
PanARMENIAN.Net -ի հետ զրույցում ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանն ասաց, որ Քոչարյանի հարցաքննության օրը չի փոխվել, իսկ նրա գրասենյակից հարցաքննությանը չներկայանալու մասին նախաքննական մարմնին որևէ տեղեկություն չի տրվել:
ՀՔԾ-ից չբացահայտեցին Քոչարյանի հարցաքննության ժամը, ինչպես նաև Մարտի 1-ի գործով քննչական խմբի ղեկավարի անունը:
Մարտի 1-ի գործով հուլիսի սկզբին հարցաքննության է կանչվել Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը։ Հուլիսի 9-ին Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը հայտարարել է, որ Հատուկ քննչական ծառայությունից հարցաքննության կանչվելու ծանուցագիրը ստացել են հուլիսի 6-ին ժամը 14:00-ին և, ըստ ծանուցագրի, Քոչարյանը նույնն օրը ժամը 15:30-ին պետք է ներկայանար նախաքննական մարմին։