Հայաստանի նախագահը կմեկնի Ղազախստան ՀԱՊԿ անդամ երկրների նախագահների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը
PanARMENIAN.Net - Դեկտեմբերի 19-ին Ղազախստանում տեղի կունենա ՀԱՊԿ անդամ երկրների նախագահների ոչ պաշտոնական հանդիպումը, որին կմասնակցի Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը: Այս տեղեկատվությունը PanARMENIAN.Net ին հաստատել է ՀՀ նախագահի մամլո քարտուղար Սամվել Ֆարմանյանը:
ՀԱՊԿ պետությունների ղեկավարները կքննարկեն համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամի, ճգնաժամային երեւույթներին հակազդելու, տարածաշրջանի իրավիճակի հետ կապված հարցեր:
Անցած շաբաթ Երեւանում ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Տոքսատին Բուզուբաեւը ասել էր, որ Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաեւը առաջարկել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության ադամ պետությունների ղեկավարներին դեկտեմբերին հավաքվել Ղազախստանում: Ըստ Բուզուբաեւի, հանդիպմանը նախատեսվում է քննարկել հետագա համագործակցությունը կազմակերպության շրջանակներում եւ զարգացման հեռանկարները: