Մարտի 22-ին կենսանվտանգության առանձնահատկություններից ելնելով` ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի (ՀՎԱԿ) լաբորատորիայում կորոնավիրուսի հետազոտությունները ժամանակավորապես դադարեցվել են: Իրականացվել է եզրափակիչ ախտահանում: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Վաղ առավոտից լաբորատորիան կրկին աշխատում է ամբողջ ներուժով և ամեն հաջորդող օրը` առավոտյան 10:00-ին, կհրապարակվեն նոր տվյալներ: Խնդրում ենք չկորցնել զգոնությունը և հետևել նախարարության բոլոր հորդորներին»,- ասվում է գրառման մեջ։
Մեկնաբանություններում Նիկողոսյանը հաստատել է, որ մարտի 22-ին կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստեր արվել են, սակայն չեն հետազոտվել։
ՀՀ-ում մարտի 16-ից մինչև ապրիլի 14-ն արտակարգ դրություն է՝ կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար: Հայաստանում մարտի 23-ի առավոտվա դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերի թիվը 194 է, որից 2-ն ապաքինվել է։