Քնարիկ Գրիգորյանը դարձել է ՈՒԵՖԱ երկրորդ կարգի մրցավար
PanARMENIAN.Net - Յուրաքանչյուր տարվա սկզբին ՈՒԵՖԱ դատական հանձնաժողովը ամփոփում է դատավորների դասակարգման արդյունքները` ինչպես կանանց, այնպես էլ տղամարդկանց: 2009թ. հայ դատավորներից Քնարիկ Գրիգորյանը առաջընթաց է գրանցել. նա մեկ աստիճանով բարձրացել է ՈՒԵՖԱ մրցավարների դասակարգման սանդղակում եւ հիմա հանդիսանում է 2-րդ կարգի մրցավար: Այդ մասին ասվում է ՈՒԵՖԱ մամլո ծառայության հաղորդման մեջ:
ՈՒԵՖԱ դասակարգման մեջ տղամարդ մրցավարները ունեն հինգ կարգ` էլիտ, պրեմիեր, 2,3 եւ 4: Կին մրցավարներն ունեն չորս կարգ` էլիտ, պրեմիեր, 2 եւ 3: Կարգերի փոփոխությունները կախված են ցուցաբերած արդյունքներից, այսինքն` մրցավարության որակից, ֆիզիկական պատրաստությունից, փորձից, օտար լեզվի իմացությունից, ՈՒԵՖԱ սեմինարներին ցուցաբերած մասնակցությունից, երկրի ներքին առաջնությունում ունեցած վարկանիշից եւն: Ցուցանիշներից կախված մեկ տարվա ընթացքում հնարավոր են ինչպես վերելքներ, այնպես էլ անկումներ: