Aid4Artsakh նվիրատվությունների կրկնապատկման դրամահավաք արշավի շրջանակում հավաքված $5.4 մլն-ին Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունն իր կողմից ավելացրել է $5 մլն և ևս $10 մլն փոխանցել «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին։
Aid4Artsakh նվիրատվությունների կրկնապատկման դրամահավաք արշավի նպատակն էր 6 շաբաթվա ընթացքում Արցախի և Հայաստանի համար $5 մլն նվիրատվություն հավաքելը, և ՀԲԸՄ-ն պարտավորություն էր ստանձնել կրկնապատկելու ստացված գումարը մինչև $5 մլն։ Սակայն ստացված արագ և մեծաքանակ նվիրատվությունների շնորհիվ` ՀԲԸՄ-ն նշաձողին հասել է 4 օրվա ընթացքում, դրամահավաքի կրկնապատկման բաղադրիչն ավարտվել է հոկտեմբերի 9-ի կեսգիշերին։ Ստացված նոր նվիրատվությունները ևս կփոխանցվեն հիմնադրամին, սակայն արդեն չեն կրկնապատկվի:
Նախաձեռնության արդյունքում հավաքված գումարներն ուղղվելու են քաղաքացիական բնակչության կենսական կարիքների ապահովմանը, մարդասիրական օգնության և կյանքեր փրկող շտապ օգնության սարքավորումների ձեռքբերմանը:
«Զանգվածային օգնության այս ակնթարթային և բնական արձագանքը հզոր և սրտագին ուղերձ է վտանգի տակ գտնվողներին և այն մարդկանց, որոնց ընտանիքի անդամները պաշտպանում են իրենց ազգն ու հայրենիքի սահմանները: Այդ ուղերձն է՝ «Դուք մենակ չե՛ք, մենք ոտքի ենք կագնում իբրև մեկ հայ ազգ»,- ասել է ՀԲԸՄ նախագահ Պերճ Սեդրակյանը:
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը, արձագանքելով լուրին՝ շնորհակալություն է հայտնել ՀԲԸՄ-ին՝ սեփական միջոցների հաշվին այս նվիրատվությունների կրկնապատկման նախաձեռնության, ինչպես նաև իր հաղորդակցության զինանոցը գործի դնելով՝ նվիրատուների հետ գերարագ կապ հաստատելու համար։