ՊԲ. Հակառակորդի ևս երկու ԱԹՍ է խոցվել, թշնամին փախուստի է դիմել Բերձորի լեռներից
PanARMENIAN.Net - ՊԲ ՀՕՊ ստորաբաժանումները Ստեփանակերտից հյուսիս-արևմուտք հատվածում ժամը 19:30-ի սահմաններում խոցել են հակառակորդի 2 ԱԹՍ:
Ինչպես տեղեկացնում են Պաշտպանության բանակից, լարվածությունն առաջնագծում պահպանվում է: Հրետանային և ականանետային փոխհրաձգություն է: Հարավ-արևելյան ուղղությամբ դիտարկվել է հակառակորդի շարասյուն, որի ուղղությամբ վարվել է դիպուկ կրակ՝ ոչնչացնելով մեծ քանակի կենդանի ուժ և տեխնիկա։
ՊԲ-ն վստահաբար կատարում է իր մարտական առաջադրանքները, հակառակորդի մարտական ներուժի մաշումը շարունակվում է։
Իր հերթին, Արցախի տեղեկատվական շտաբը տեսանյութ է հրապարակել, որտեղ երևում է՝ ինչպես է հակառակորդը դիմում փոխուստի Բերձորի լեռներից հայկական ուժերի գործողությունների արդյունքում: