Հայաստանում մարտի 25-ի դրությամբ կորոնավիրուսով վարակի դեպքերը հասել են 187,441 -ի՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելանալով 1257-ով: Այդ մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը։
Մահվան ևս 24 դեպք է գրանցվել, 18-ը՝ կորոնավիրուսից, և 6 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսից մահվան 3416 դեպք կա, այլ պատճառով՝ 871։
Ապաքինվել է ևս 242 մարդ։ Առողջացածների ընդհանուր թիվը 169,727 է։ Փաստացի բուժվողների թիվը շարունակում է աճել՝ հասել է 13,427-ի: