13 մարտի 2009 - 18:32 AMT
Մարտի 16-18-ը պաշտոնական այցով Ռուսաստանի Դաշնության Կալինինգրադի մարզ, ապա` Բելոռուսի Հանրապետություն կմեկնի Հայաստանի Ազգային անվտանգության խորհրդի (ԱԱԽ) քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանի գլխավորած պատվիրակությունը: ՌԴ այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ կալինինգրադի նահանգապետ Գեորգի Բոսսի, կառավարության անդամների հետ: Կքննարկվեն Կալինինգրադի մարզի հետ համագործակցության հնարավորությունները:
Բելոռուսի մայրաքաղաք Մինսկում նախատեսվում են Արթուր Բաղդասարյանի հանդիպումները Բելոռուսի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի եւ Անվտանգության խորհրդի պետական քարտուղար Յուրի Ժադոբինի հետ: Այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել հայ-բելոռուսական ռազմաքաղաքական համագործակցությանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ, ստորագրել համագործակցության համաձայնագիր Հայաստանի եւ Բելոռուսի անվտանգության խորհուրդների միջեւ: Արթուր Բաղդասարյանը կհանդիպի նաեւ բելոռուսահայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Մարտի 18-ին պատվիրակությունը կվերադառնա Երեւան, հաղորդում է ՀՀ ԱԱԽ մամլո ծառայությունը: