Լուկաշենկոն շնորհավորել է ՔՊ-ին ընտրություններում հաղթանակի առթիվ
PanARMENIAN.Net - Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն իր ժողովրդի և անձամբ իր անունից շնորհավորել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում հաղթանակի առթիվ, տեղեկացնում է նախագահի մամուլի ծառայությոնը։
«Ձեր նպատակասլացությունն ու նվիրված ծառայությունը հայ ժողովրդի շահերին դարձան հաջողության գրավականը երկրի համար կարևոր հասարակական-քաղաքական ընտրարշավում»,-նշել է Բելառուսի նախագահը։
Լուկաշենկոն վստահություն է հայտնել, որ Մինսկի և Երևանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում կշարունակի զարգանալ՝ ի շահ երկու երկրի ժողովուրդների բարեկամության և բարգավաճման։