ՍՏՀԿ Տրանսպորտի նախարարները կքննարկեն Եվրոպայի ու Սեւծովյան տարածաշրջանի միջեւ տրանսպորտային հաղորդակցության հարցերը
PanARMENIAN.Net - Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության (ՍԾՏՀ) կազմակերպության անդամ-երկրների տրանսպորտի եւ կապի նախարարների հանդիպումը տեղի կունենա մարտի 25-27 Երեւանում: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Տրանսպորտի եւ կապի նախարարության մամլո ծառայությունը, հանդիպմանը կմասնակցեն ՍԾՏՀ անդամ պետություններից Բուլղարիան, Վրաստանը, Հունաստանը, Մոլդովան, Ռումինիան, Ռուսաստանը, Սերբիան, Թուրքիան եւ Ուկրաինան:
Հանդիպումը կանցնի «Եվրոպայի եւ Սեւծովյան տարածաշրջանի միջեւ տրանսպորտային հանգույցների զարգացմանն ուղղված ՍԾՏՀ գործունեության հեռանկարները» խորագրի ներքո: Նախատեսվում է նաեւ մի շարք հեղինակավոր միջազգային տրանսպորտային կազմակերպությունների, ինչպես նաեւ Հայաստանում գտնվող օտարերկրյա դեսպանությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչների մասնակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկումները կծավալվեն եվրոպական եւ սեւծովյան տարածաշրջանների միջեւ տրանսպորտային հաղորդակցության զարգացման հնարավորությունների շուրջ: ՍԾՏՀ նախարարների անունից նախատեսվում է ընդունել նաեւ ամփոփիչ փաստաթուղթ, որում կներառվեն ՍԾՏՀ անդամ պետությունների կողմից իրականացվելիք աշխատանքների ուղղությունները: