Պեսկովը Փելոսիի՝ ՀՀ այցի մասին․ ՌԴ-ն կողջունի ցանկացած քայլ՝ ուղղված ՀՀ և Ադրբեջանի միջև իրավիճակի կարգավորմանը
Պեսկովը Փելոսիի՝ ՀՀ  այցի մասին․ ՌԴ-ն կողջունի ցանկացած քայլ՝ ուղղված ՀՀ և Ադրբեջանի միջև իրավիճակի կարգավորմանը
PanARMENIAN.Net - ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, մեկնաբանելով ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի այցը ՀՀ, ասել է, որ Մոսկվան կողջունի ցանկացած քայլ, որն իրականում ուղղված կլինի ՀՀ և Ադրբեջանի միջև իրավիճակի կարգավորմանը, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Այն ամենը, ինչը ոչ թե խոսքով է, այլ գործով, և ոչ բարձրաձայն, և ոչ պոպուլիստական, այլ իրականում անաղմուկ ու գործնական, կարող է նպաստել հարաբերությունների կարգավորմանը, սահմանին իրավիճակի կայունացմանը, կարելի է ողջունել: Արդյո՞ք նման աղմկահարույց գործողություններն ու հայտարարություններն իրականում կարող են նպաստել այդ կարգավորմանը, կտեսնենք: Ժամանակի ընթացքում ամեն ինչ պարզ կդառնա»,-ասել է Պեսկովը, պատասխանելով հարցին, թե ինչպես են Կրեմլում գնահատում Փելոսիի այցը ՀՀ և կարող է այն արդյոք նպաստել Ադրբեջանի հետ հակամարտության կարգավորմանը։