Ալիև․ ՀՀ հետ խաղաղության պայմանագիրը կարող է ստորագրվել մինչև տարեվերջ
PanARMENIAN.Net - Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Պրահայում ադրբեջանական լրատվամիջոցներին հարցազրույցում ասել է, որ ՀՀ հետ խաղաղության պայմանագիրը կարող է ստորագրվել մինչև տարեվերջ։
«Հայաստանի կողմից բարի կամքի դրսևորման դեպքում խաղաղության պայմանագիրը կարող է ստորագրվել մինչև 2022-ի ավարտը։ Մեր նախաձեռնությունները հեշտ չեն առաջ գնում, այն, որ ԱԳ նախարարները հանդիպել են, ես դրական քայլ եմ համարում, թեև առաջին հանդիպումը կոնկրետ արդյունքների չի հանգեցրել։ Ես կարծում եմ՝ եթե առաջիկայում որոշում կայացվի, աշխատանքային խմբերը սկսեն աշխատել խաղաղ պայմանագրի տեքստի վրա, մենք կարող ենք համաձայնեցման հասնել մինչև տարեվերջ»,- ասել է Ալիևը, գրում է Moscow-Baku.ru-ն։
Ալիևը նաև ասել է, թե Բաքվի առաջարկած 5 սկզբունքի հետ կապված հարցեր չկան՝ «ոչ հայկական կողմի, ոչ Եվրամիության մոտ»։