1 փետրվարի 2023 - 11:09 AMT
Արցախում տեղակայված ռուս խաղաղապահները Գորիս–Ստեփանակերտ ճանապարհով մարդասիրական բեռով ավտոշարասյուն են ուղեկցել դեպի Լեռնային Ղարաբաղ, հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
Նշվում է նաև, որ ռուս խաղաղապահների հրամանատարությունը շարունակում է բանակցային գործընթացն ադրբեջանական և հայկական կողմերի հետ Ստեփանակերտ-Գորիս ճանապարհով ավտոմոբիլային տրանսպորտի անարգել երթևեկությունը վերսկսելու շուրջ։
Խաղաղապահները պարեկություն են իրականացրել Մարտակերտի, Մարտունու և Շուշիի շրջաններում։
Մարդասիրական ակցիայի շրջանակում մթերային փաթեթներ են հանձնվել Ստեփանակերտի մանկական վերականգնողական կենտրոնի սաներին։
«Ռուս զինծառայողների անվտանգությունն ապահովելու և հնարավոր միջադեպերից խուսափելու համար Ադրբեջանի և Հայաստանի ԶՈւ գլխավոր շտաբերի հետ շարունակական փոխգործակցություն է հաստատված»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ։