20 փետրվարի 2025 - 14:54 AMT
Կառավարությունը հաստատել է Ճարտարապետության և շինարարության համալսարանի ռեկտորի ընտրության արդյունքները։ Հունվարի 31-ին տեղի է ունեցել ռեկտորի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար մրցույթ, որին մասնակցել է մեկ հավակնորդ՝ ֆիզիկամաթեմատիկական գիտությունների դոկտոր Մանուկ Բարսեղյանը:
ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, ներկայացնելով ռեկտորին, նշել է, որ Մանուկ Բարսեղյանը 1 տարի հաջողությամբ իրականացնում է ռեկտորի պարտականությունները և այս ընթացքում կարողացել է ապահովել բուհի բնականոն գործունեությունը։
Բարսեղյանը կարևորել է կրթության որակի բարելավումը և այն միջազգային չափանիշներին համապատասխանեցնելը՝ ընդգծելով որոշ կրթական ծրագրերի միջազգային հավատարմագրման անհրաժեշտությունը։
Համալսարանի ռեկտորի պաշտոնը թափուր էր մնացել այն բանից հետո, երբ Եղիազար Վարդանյանը նշանակվել էր քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ։