ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը հայտարարել է, որ Ազգային ժողովում հավատարմագրված լրագրողներին, ԱԺ նստավայր մուտք գործելիս, թույլատրվում է իրենց հետ բերել պաստառներ, սակայն միայն այն դեպքում, եթե դրանց վրա չկան վիրավորական, զրպարտչական, սպառնալիք պարունակող արտահայտություններ կամ բռնության կոչեր։
Նշվում է, որ նման պաստառները նախքան շենք մուտք գործելը կզննվեն Պետական պահպանության ծառայության ներկայացուցիչների կողմից անցակետում, իսկ այնուհետև՝ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարի թույլտվությամբ հնարավոր կլինի ներմուծել դրանք ԱԺ տարածք։
Լրագրողներին հորդորել են հետևել նշված կարգին՝ ապահովելու համար ԱԺ տարածքում անվտանգությունն ու սահմանված կարգի պահպանումը։