Արտերկրում բնակվող ՌԴ քաղաքացիներին այժմ կարող են ՀՀ–ում ստանալ որակավորված էլեկտրոնային ստորագրություն, հայտնում է Հայաստանում ՌԴ դեսպանատունը։
Որակավորված էլեկտրոնային ստորագրությունն ապահովում է հեռավար փոխգործակցություն Ռուսաստանի պետական և մասնավոր կառույցների հետ՝ թույլ տալով ստորագրել փաստաթղթեր, բացել հաշվեհամարներ ռուսական բանկերում, իրականացնել անշարժ գույքի գործարքներ, մասնակցել աճուրդների և այլ գործընթացների։
Այն նաև հնարավորություն է տալիս մուտք գործել «Գոսուսլուգի» պորտալ և հետագայում՝ ստորագրել փաստաթղթեր, որոնք անհրաժեշտ են Դաշնային հարկային ծառայության կամ ՌԴ սոցիալական հիմնադրամի հետ փոխգործակցության համար։
Գրանցման համար պահանջվում է դիմում թողնել «Օսնովանիե» հավատարմագրված հավաստագրման կենտրոնի պաշտոնական կայքում։ Գրանցման կետը տեղակայված է Երևանում՝ Արգիշտի փողոց, 7-րդ շենք հասցեում։