Օգոստոսի 29-ից Արգիշտիի փողոց-Մաշտոցի պողոտա խաչմերուկում մեկնարկել է լուսացույցերի տեղափոխման գործընթացը, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Արդյունքում փոփոխության են ենթարկվել ինչպես Արգիշտիի փողոցի կանգ գիծը, այնպես էլ փողոցը հատող հետիոտնային անցումը:
Արգիշտիի փողոցից դեպի Մաշտոցի պողոտա աջ շրջադարձը կկազմակերպվի առանց լուսացույցի՝ շրջադարձ կատարող մեքենաները պետք է զիջեն ճանապարհը երթևեկության մյուս մասնակիցներին:
Բեյրութի և Արգիշտիի փողոցների հատվածում հանրային տրանսպորտի համար նախատեսված ուղին վերակազմակերպվել է՝ դառնալով առաջին երթևեկելի գոտին։
Բեյրութի-Սուրբ Գրիգոր Լուսավորչի փողոցների խաչմերուկում հանրային տրանսպորտի երթևեկությունը կազմակերպվել է առանձնացված լուսացույցի օգնությամբ՝ BUS գրառմամբ։