Ազգային ժողովի պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանը, անդրադառնալով վարչապետին անվստահություն հայտնելու ընդդիմության նախաձեռնությանը, ընդգծել է, որ գործընթացի հաջողությունը գործնականում քիչ հավանական է, հայտնում է Radar Armenia-ն։
«Ամենայն հարգանքով պարոն Մամիջանյանի հանդեպ, բայց պետք չէ մեծ-մեծ խոսել։ Պետք է ՔՊ-ական 19 պատգամավոր ևս միանան այդ նախաձեռնությանը, ինչը անհնար է»,–ասել է նա։
Ընդդիմությունն արդեն նախաձեռնել է խորհրդարանական լսումներ իմպիչմենտի հարցով։ Իսկ թե Աղազարյանը կմասնակցի դրանց, նրա խոսքով, կախված կլինի քննարկման օրից։
Պատգամավորը հավելել է նաև, որ վարչապետին անվստահություն հայտնելու համար անհրաժեշտ է 54 ստորագրություն։