25 սեպտեմբերի 2025 - 13:22 AMT
Բագրատ Սրբազանը կալանավայրից իր գրած ուղերձում ցավակցություն է հայտնել սպանության զոհ դարձած Փարաքարի համայնքապետ Վալոդյա Գրիգորյանի և նրա ընկերոջ՝ Կարեն Աբրահամյանի ընտանիքներին։
Նա նշել է, որ մինչ օրս հիշում է Գրիգորյանի հետ իրխոսակցությունը իր հաղթական ընտրությունից հետո, հայտնում է Auroranews.am-ը։
«Մեր աղոթքներն իրենց հոգու խաղաղության, ինչպես նաև Արծրուն Գալստյանի շուտափույթ ապաքինման համար են։ Մեր խորազգաց ցավակցությունները Վալոդյայի և Կարենի ընտանիքներին՝ հայցելով Սուրբ Հոգու զորակցությունն այս ծանր և ողբերգական պահին։
Իմ աղոթքն ու մտածումները ձեզ հետ են։ Մինչև այսօր հիշում եմ Վալոդյայի հետ մեր խոսակցությունը իր հաղթական ընտրությունից հետո, որը ևս մեկ հույսի և լույսի նշույլ էր մեր կյանքի փոփոխության համար։ Թող հոգիդ Աստծո լույսերի և գրկի մեջ հանգչի, սիրելի՛ եղբայր»,- գրել է Սրբազանը։